Loader

Pandeminin Karası

Dünya belki de son yüzyılın en büyük sınavlarından biri olan COVİD-19 ile mücadele etmekte. Nice bilimsel çalışma yapan bilim adamları, nice dev teknoloji laboratuvarı olan ve sözde dünyaya yön veren ülkeler bu sınavdan kaldı.

Ülkemizin ustalık döneminde en büyük eserlerinden birini dünyaya gösteriyor olmasının haklı gururunu yaşıyorum içten içe. Ne kadar yol almışız bu alanda. Her platformda ağzını açan ve her şeyi bilip üstesinden geleceklerini sanan Avrupa ülkelerinin sözde çökmüş sağlık sektörüne sahip Türkiye’den yardım istemesi çok ironik değil mi?

“Siyaset demek, Ülke için eser üretmek, millete hizmet etmek demektir.” diyen Cumhurbaşkanımızın dile getirdiği bu güzel düşüncenin en önemli göstergesi virüs ile mücadelede ele alınan anlayış değil mi?

Bu aşamada siyaset, sadece sağlık sektörünün daha verimli çalışabilmesi için ortam hazırlayıp işi ehline bırakmak oldu. Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin KOCA önderliğinde kurulan bilim kurulu üyelerinin yaptığı öngörüler, çalışmalar ve tezlerin birçoğunun uygulamada başarılı olması üretilen en büyük eser, İsveç’te yaşayan Türk vatandaşımız Leyla GÜLÜŞKEN’in sosyal medya hesabından babası için yardım talebi üzerine kilometrelerce uzaklıktaki bir ülkeye; “İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın” düsturuyla anında gönderilen uçak ile getirilip tedavi altına alınması ise en büyük hizmet değil mi?

Virüsün bütün kartlarını açık oynayıp çokça can kaybı yaşattığı bu günlerde siyaset birilerinin gözünü fena karartmış olacak ki türlü hileler, türlü kumpaslar ile Türkiye’nin korona virüs ile mücadelede göstermiş olduğu başarısı gölgelenmek istenilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki COVİD- 19 pandemisi yakın zamanda sona erdiğinde, virüsten beslenen ve amaçları sadece siyasi ihtiraslarının peşinde kaos çıkarmak olan güruhların yaptıkları tarihe; PANDEMİNİN KARASI diye geçecektir.

Muhammet AKYOL

5 Comments
 • Anonim
  Ayrıntılar 22:05h, 23 Haziran Cevapla

  Ülkemizin içinde bulunduğu durumu ne güzel özetlemişsin üstat tebrik ederim

 • İbrahim şen
  Ayrıntılar 23:04h, 23 Haziran Cevapla

  Bravo başkanım elinize saglik ülkemizin sizin gibi bilinçli insanlara ihtiyacı var umarım yolunuz hep aydınlık olur saygılar.

 • Anonim
  Ayrıntılar 23:31h, 23 Haziran Cevapla

  Muhteşem daha güzel anlatılamazdı Türk olmaktan her zaman gurur duyuyorum dünyanın bu virüsle mücadelede sınıfda kaldıgı bizim ise birlik ve beraberlik içinde sayın başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın liderliginde omuz omuza mücadele ederek tüm Dünya’nın gıpta ettiği bir ülke olmasına vesile olan herkese sonsuz teşekkürler

 • İsmail Akçay
  Ayrıntılar 23:39h, 23 Haziran Cevapla

  Çok güzel yazmışsın başkanım. Başarılarının devamını dilerim 🙏

 • Anonim
  Ayrıntılar 23:50h, 23 Haziran Cevapla

  Yüzde yüz katıyorum ve aynı düşünceleri paylaşıyorum .👏👏👏

Yorum Yaz